everyboard festiwal
Karpacz 16-18 września 2016r.

Freebord

Freebord ?>

Skateboard

Skateboard ?>

Longboard

Longboard ?>

Mountainboard

Mountainboard ?>

Skimboard

Skimboard ?>

Snowboard na poduche

Snowboard na poduche ?>

TrickBoard

TrickBoard ?>

Freeski na poduche

Freeski na poduche ?>

EveryBoard EveryBody

?>
Everyboard Festival
Everyboard Festival
Everyboard Festival
Everyboard Festival
Everyboard Festival
Everyboard Festival

Longboard

Longboard

Longboard

Start: ul. Konstytucji 3 Maja

Meta: Konstytucji 3 Maja

 

Opiekun: Wiktor Gogarowski   wiktor.gogarowski@everyboardfest.pl
 
 

longboard

A więc wiemy już dużo! To ten czas kiedy dowiecie się trochę w temacie zawodów longboard'owych. Głównym celem jaki przyjęliśmy na tegorocznym EBF'ie to danie wam możliwości pojeżdżenia jak najwięcej na w pełni zabezpieczonej i zamkniętej dla ruchu trasie z masą urozmaiceń. Dlatego też postanowiliśmy, że czasówka odchodzi w niepamięć i będziemy jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć. Całość rozegra się w formule head2head czyli jazdy dwójkami. Rywalizacja rozpocznie się od walki w grupach (tu ilość grup będzie uzależniona od ilości zawodników). Po walce w grupach przejdziemy do drzewka czyli systemu pucharowego którym wyłonimy Najszybszego, Najzwrotniejszego i Najwytrzymalszego, który otrzyma niebywały zaszczyt otrzymania autografów od całej Brygady Kasztan!

Wiktor Gogarowski

[en]
So, at that moment we know a lot! This is the time when you're gonna know a little bit more about longboard event. The main idea in this year edition of Everyboard Festival is to give you an opportunity to ride as much as you can at the fully protected and closed track with many varieties on the way.
All race is going to run in head2head formula. First there will be small contest in groups (the number of groups depends at the number of contestants). After that there will be typical elimination system which helps us to emegrge the fastest, the most reversible and of course the most resistant rider of the event who is going to get a tremendous honor to recieve autographs from the entire Chestnut Brigade! You will be able to start freerides at 9 o'clock. If you have any questions then ask it here! see you!

 

Longboard narodził się w Kalifornii w latach 50’ kiedy to surferzy szukając alternatywy podczas słabych warunków na oceanie, wykorzystywali deski do “surfowania po betonie” wykonując takie same ruchy i ostre skręty niczym na deskach surfingowych. Surferzy potrzebowali także szybkiego i taniego środka transportu, a longboard był idealnym tego rozwiązaniem. Do dziś deski longoardowe cieszą się ogromną popularnością jako środek lokomocji. Z czasem popularyzacji longboardingu na świecie powstały osobne dyscypliny wykorzystujące deski longboardowe takie jak cruising, downhill, freeride, slalom, sliding.

Zdjęcia

Pozostałe konkurencje

Patroni medialni

Organizatorzy

Partnerzy